کارگاه های مشترک

 | تاریخ ارسال: 1398/9/13 | 

این کارگاه در آزمایشگاه تحقیقاتی سلولی و مولکولی و مرکز تکثیر و پرورش حیوانات آزمایشگاهی با تدریس  سرکارخانم دکتر جلالی، در دو بخش تئوری و عملی در تاریخ 26 اردیبهشت 98 در دانشگاه خوارزمی  برگزار شد. در بخش تئوری و عملی مباحث زیر عنوان شد و کلیه شرکت کنندگان بدون محدودیت به انجام مباحث عنوان شده و کار با مواد و دستگاه های آزمایشگاهی مرتبط پرداختند.
oآشنایی با انواع روش های کشت سلول، اصول ایمنی در کشت سلول
oو در بخش عملی ، تهیه ذخیره سلولی، روش های پاساژ سلولی، شمارش و تعیین درصد سلول های زنده
این کارگاه با همکاری آزمایشگاه تحقیقاتی تولیدی فرژن و تدریس  استاد مهمان، دکتر میرفخرایی از دانشگاه شهید بهشتی، در دو بخش تئوری و عملی در تاریخ 5 اردیبهشت 98  در دانشگاه خوارزمی برگزار شد  در بخش تئوری مباحث زیر عنوان شد:
oاصول استخراج DNA از خون و بافت های مختلف     oآشنایی با انواع مختلف الکتروفورز     سپس در بخش عملی، کارگاه با انجام  PCR و  الکتروفورز آگارز ادامه یافت.
این کارگاه با همکاری علمی آزمایشگاه تحقیقاتی تولیدی فرژن و تدریس استاد مهمان، سرکارخانم دکتر سپیده سپهری، در دو بخش تئوری و عملی د رتاریخ 19 اردیبهشت 98 در دانشگاه خوارزمی  برگزار شد:
oآشنایی با ساختارهای پروتئین، فایل ذخیره سازی اطلاعات پروتئین‌ها     o آشنایی با پایگاه های داده پروتئین هاProtein Data Bank  و فرمت‌های ذخیره اطلاعات    oآشنایی با نرم افزارها و سایت های ویرایش و مشاهده ساختار پروتئین‌ها    oایجاد جهش های نقطه ای در ساختار پروتئین   oآموزش تخصصی کار با ترم افزار پرکاربردModeller  و تهیه ورودی ها برای    oمدل‌سازی پروتئین های نوترکیب  oهمسان سازی توالی‌ها alignment          o ساخت مدل و مشاهده پروتئین‌های نوترکیب

این کارگاه به صورت یک روزه و میزبانی مرکز تکثیر و پرورش حیوانات آزمایشگاهی، با تدریس سرکار خانم فیروزه کشاورزیان در دو بخش تئوری و عملی  تاریخ 30 فروردین 98 در دانشگاه خوارزمی برگزار شد. در بخش تئوری و عملی مباحث زیر مطرح شد و تمامی شرکت کنندگان به تشریح حیوانات مدل مختلف پرداختند.
·معرفی اندام های مختلف موش، قورباغه و ماهی
·تشخیص جنسیت
·مراحل تکوین
·تشریح و بررسی آناتومی  حیوانات آزمایشگاهی

این کارگاه به صورت یک روزه و میزبانی مرکز تکثیر و پرورش حیوانات آزمایشگاهی، با تدریس سرکار خانم فیروزه کشاورزیان در دو بخش تئوری و عملیتاریخ 6 اردیبهشت 98 در دانشگاه خوارزمی   برگزار شد. در بخش تئوری و عملی مباحث زیر مطرح شد و تمامی شرکت کنندگان به صورت عملی ضمن تشریح به بررسی قسمت های مختلف مغز موش پرداختند.
·آشنایی با مفاهیم نوروژنز در علوم تکوینی اعصاب
·بررسی نحوه شکل گیری مغز در دوران جنینی
·بررسی فیزیولوژیک بخش های مختلف مغز  بویژه حافظه و یادگیری
·معرفی اختلالات سیستم عصبی
·بررسی عملی آناتومی مغز
·انواع روش های نوروژنز در مهره د اران
این کارگاه به صورت یک روزه و میزبانی آزمایشگاه تحقیقاتی سلولی و مولکولی فرژن پویش و مرکز تکثیر و پرورش حیوانات آزمایشگاهی، با تدریس جناب آقای دکتر رضا میرفخرایی  در دو بخش تئوری و عملی تاریخ12 اردیبهشت 98 در دانشگاه خوارزمی  برگزار شد. در بخش تئوری و عملی مباحث زیر مطرح شد و تمامی شرکت کنندگان ضمن نصب به یادگیری نحوه استفاده از  نرم افزار پرداختند.
·معرفی نرم افزار کلیدی اند نوت برای رفرنس دهی مقالات
·کاربرد های اندنوت
·نحوه سرچ رفرنس های مختلف
·نحوه مرتب کردن رفرنس ها بر اساس ژورنال های مختلف

این کارگاه با همکاری علمی آزمایشگاه تحقیقاتی تولیدی فرژن و تدریس دکتر احسان حسینی از اعضای هیات علمی ، در تاریخ 3 خرداد ماه 98 بصورت تئوری در دانشگاه خوارزمی  برگزار شد:
oنحوه نگارش مقاله و نوشته علمی  oنحوه رفرنس دهی  oاشتباهات رایج در نوشتن مقاله oاز عناوینی بودند که به آن پرداخته شد

این کارگاه با همکاری علمی آزمایشگاه تحقیقاتی تولیدی فرژن و تدریس آقای حامد حسین زاده  دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی تکوین سلولی ، بصورت تئوری و عملی در تاریخ 27 اردیبهشت ماه 98   برگزار شد:
معرفی هیستوتکنیک و کاربردهای آن
معرفی تثبیت کننده های بافتی متناسب با انواع بافت
ارائه اصول تکنیکی تهیه انواع مقاطع بافتی
آشنایی با انواع رنگ آمیزی بافتی متناسب با عناصر سلولی هدف
تهیه مقاطع بافتی از بافت های مختلف 
رنگ آمیزی counter staining  و مونته کردن لام


 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1134 بار   |   دفعات چاپ: 196 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن زیست شناسی ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2021 All Rights Reserved | Iranian Biology Society

Designed & Developed by : Yektaweb